Wyborcze reminiscencje

 

Komorowski zastosował doskonały przepis na przegranie:

Otoczyć się wianuszkiem klakierów i odgrodzić się od rzeczywistości armią nocnikarzy (to taka odmiana dziennikarzy pracujących dla mediów głównego ścieku) i uwierzyć, że suflowana mu nierzeczywistość jest bytem faktycznym.

Podobnież nocnikarze! Też, ulegli swojemu mniemaniu, że nadal mają monopol na komunikację społeczną. Nie zauważyli, w swym zadufaniu, że jest Internet, że są media o. Rydzyka, Tomasza Sakiewicza, jest TV Republika i są inne media niezależne.

I w tym swoim zadufaniu serwowali Polakom propagandę przekraczającą osiągnięcia tej z epoki komunizmu.

 

Więźniowie głosowali na Komorowskiego

 

Więźniowie i aresztanci osadzeni w tarnowskich więzieniach zdecydowanie byli za Komorowskim. Cieszył się ten kandydat zdecydowanym ich poparciem, uzyskując w II turze nieomal 80 % głosów.

 

Więcej danych tutaj.

 

 

 

 

Co z tymi służbami? Co z tymi z WSI?

Coś mi tu nie gra. Albo to nieprawda, że chronią Komorowskiego, albo są aż tak wielkimi nieudacznikami. Skłonny jestem uznać, że to drugie. Nie pasuje mi tu tylko jedno; mianowicie fakt upublicznienia, tuż przed wyborami, nagrań rozmowy Wojtunika z Bieńkowską, nagrań doszczętnie kompromitujących Platformę i jej kandydata. Przecież zrobić to musiała jedna ze służb dysponująca taśmami. Pytanie, która?

A może jest jeszcze gorzej i nagrania są w dyspozycji ludzi z poza służb? Ktokolwiek by to zrobił, musiał być Platformie nieprzychylny. Dlatego to moje tytułowe „coś mi tu nie gra”.

Jedynym, co logicznie zamyka mi się w sensowną w całość, to przyjęcie założenia, że to nie polskojęzyczne służby pilnujące niemieckich i rosyjskich spraw w Polsce, ale to ktoś z zewnątrz dotychczasowego geopolitycznego układu interesów nad Polska…, że to Amerykanie wracają do gry w Europie środkowej i przystąpili do demontażu tego niemiecko-rosyjskiego kondominiom nad Polską - a jak dodawać zwykł Grzegorz Braun –„pod żydowskim nadzorem”. Że padło najpierw na, reprezentowane przez Komorowskiego interesy rosyjskie, to przypadek związany z harmonogramem wyborów w Polsce.

 

 

Po pierwszej turze:

 

Wydaje się, że „margines” wędruje tam gdzie jego miejsce: na margines. Nareszcie.

Cieszy serce klęska kandydata postkomuny: tej z SLD (tylko 2,38%) i tej od PaliKmiota (1,42% głosów). Wynik daje nadzieje na zejście tej złej sławy formacji z głównej sceny życia społecznego w Polsce. Zejście tak długo oczekiwane, że już można było stracić nadzieję. 

 

 

Pożegnanie z Leszkiem

(wiersz Marcina Wolskiego)

Po wyborach trwa kac prawdziwy,

Na lewicy spory, wymówki

- Przegrał wszystko playboy leciwy,

Choć dziewczynę miał z rozkładówki.

Osłupiała patrzy Ojczyzna

Złoty róg miał być - a jest sznurek

Tak się skończył prawdziwy mężczyzna,

Ostał mu się ino ogórek.

Warto gdzieś by utopić smutki,

(Ale przestrzeń w krąg pusta i cicha)

Nie ma chętnych postawić mu wódki,

A ogórek – jedynie zagrycha.

Świetnie widzi dziś miasto i wiocha

Jaka piękna to… Katastrofa.

 

 

 

Po pierwszej turze:

Jeszcze bardziej cieszy zbliżające się znikniecie PSL. Tego wrzodu polskiego życia społecznego, tego raka polskiej polityki, partii bez tożsamości, bez idei, ale z ukradzioną pięknej ludowej historii nazwą.

Wynik Jarubasa z… unikam nazwy PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe), bo jest dla mnie zgrzytem zębami po szkle łączenie tych ludzi z tym sławnej historii mianem, jest zapowiedzią zniknięcia tego swoistego związku zawodowego rolników z Marszałkowskiej pod nazwą „Posady Swoim Ludziom” – w skrócie: PSL.

Ponadto wynik Jarubasa (1,6 %) … jest wystarczającym dowodem na sfałszowanie wyborów samorządowych, tych  z przed pół roku, kiedy to rzekomo uzyskali poparcie rzędu dwudziestu paru procent.

 

 

Faworyci władzy - demokracja wg PO

Czas antenowy TVP Info darowany poszczególnym kandydatom w marcu i kwietniu br.

w związku z wyborami,

Bronisław Komorowski

   Adam Jarubas

Janusz Palikot

Magdalena Ogórek

Andrzej Duda

Jacek Wilk

Paweł Kukiz 

Marian Kowalski 

Janusz Korwin-Mikke 

Grzegorz Braun 

Paweł Tanajno 

7 godz. 44 min 03 s

2 godz. 32 min 07 s

2 godz. 25 min 59 s

1 godz. 46 min 25 s

1 godz. 43 min 40 s

            54 min 43 s

            52 min 45 s

            39 min 47 s

            37 min 45 s

              8 min 48 s

              5 min 26 s           

Komorowski otrzymał ponadto 10 godz. 22 min i 58 s, jako aktualny prezydent

 

Pytania Witolda Gadowskiego do Komorowskiego

1.     Czy to prawda, że nielegalnie wspomagają pana służby specjalne?

2.     Czy prawda jest, ze pański człowiek Andrzej Godlewski - obecnie wicedyrektor telewizyjnej "Jedynki" - sprawował nadzór na przygotowaniami do prezydenckiej debaty w telewizji publicznej?

3.     Dlaczego - swoim publicznym wystąpieniem - zablokował pan starania Polskich Lasów Państwowych, które chciały stanąć do przetargu na warte ponad 250 milionów złotych Polskie Koleje Linowe? W efekcie pańskiej postawy PKL został, w niejasnych okolicznościach, zakupiony przez spółkę córkę zarejestrowanego w Luksemburgu, nieprzejrzystego, funduszu kapitałowego.

4.     Co pana łączy z dyrektorem Małopolskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i czy prawda jest, że osobiście interweniował pan w postępowaniach prokuratorskich i sądowych, jakimi objęty był ten człowiek?

5.     Czy ktoś z pańskiej rodziny był objęty rozpracowaniem kontrwywiadowczym na okoliczność współpracy ze służbami specjalnymi obcego mocarstwa?

6.     Jaka była pana rola w sprawie, która doprowadziła do aresztowania Romualda Szeremietiewa?

7.     Czy, w latach osiemdziesiątych - jako działacz opozycji - wyjeżdżał pan na stypendia językowe do Wielkiej Brytanii, bez problemu uzyskując paszport i zgodę na wyjazd?

8.     Co stało się z raportem, sporządzonym przez Aleksandra L.? i dostarczonym szefowi WSW generałowi Bule - raport dotyczył najbardziej wrażliwych danych z pańskiej biografii, oraz faktów z życia pana rodziców. Czy te dane, w postaci mikrofilmów, trafiły do Moskwy?

 

 

 

 

 

 Niektóre dane wyborcze dot. Tarnowa i powiatu.

 

 

Tarnów dał Dudzie 28 025 głosów, o 11 punktów procentowych więcej niż Komorowskiemu. Natomiast z powiatu tarnowskiego Duda zebrał 65 247 głosów, ponad trzykrotnie więcej niż zebrał ich Komorowski.

Na 74 tarnowskie obwody głosowania Duda wygrał w 66. Komorowski miał więcej głosów od Dudy w 8 obwodach; w tym w trzech obwodach w zakładach karnych

Najlepszy wynik Duda osiągnął w obwodzie nr 60 z siedzibą Komisji Obwodowej w Przedszkolu Publicznym Nr 5przy ul. Zagumnie. Uzyskał tam 70,8 % głosów. Najgorzej poszło mu wśród tarnowian głosujących w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Piłsudskiego. Uzyskał tam 47,5 % głosów.

Komorowski najlepszy wynik (pomijając zakłady karne, w których uzyskał blisko 80 %) osiągnął w obwodzie nr 3 zlokalizowanym w I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Piłsudskiego. Osiągnął tam 52.5 % głosów. Natomiast najgorszy wynik Komorowski zanotował w obwodzie nr 60 w Przedszkolu Publicznym Nr 5przy ul. Zagumnie. Uzyskał tam 29,2% głosów.

 

W powiecie Dudzie poszło znakomicie. Głosowało tam na niego 75,2 % biorących udział wyborach mieszkańców tarnowskiego powiatu. Najlepsza była gmina Gromnik, gdzie uzyskał 83.8% głosów ważnych. Najniższy wynik, (chociaż i tak znakomity) dała Dudzie gmina Wietrzychowice: 66.2%

Wynik Komorowskiego w tarnowskim powiecie to lustrzane odbicie sukcesu Dudy, czyli klęska. Wynik od 16,2 % do 33,8% głosów.

 

Co jeszcze? W Małopolsce Duda też zdecydowanie wygrał uzyskując 62,1% głosów. Przegrał jedynie w mieście Kraków, w którym Komorowski wyprzedził go o 5,2 punktów procentowych. Co ciekawsze, Duda przegrał nawet w „swoim” obwodzie głosowania, nr 108, mieszczącym się przy ul. Mackiewicza w Krakowie na Białym Prądniku. Uzyskał tam znacznie mniej niż Komorowski, jedynie 38,4 % głosów.

Trudno powiedzieć czy to biblijne „nigdzie nie lekceważą proroka, jak tylko w jego ojczyźnie i domu", czy też pozostałości postawy homosovieticusa, u którego jednym z większych niepowodzeń jest powodzenie sąsiada.

Powrót.